Mitai ir faktai apie sezoninę alergiją

Mitai ir faktai apie sezoninę alergiją

Dykumų klimatas išgydo alergiją

Mitas. Nuo alergijos niekur nepabėgsite. Žolės žiedadulkių galima aptikti beveik visur. Klimato pakeitimas gali užmauti apynasrį jūsų alergijai, tačiau atėjęs palengvėjimas bus laikinas. Jūs sulauksite alerginės reakcijos net ir pakeitę savo aplinką.

 

Skintos gėlės dažniausiai sukelia alergijas

Mitas. Labai mažai žmonių alergizuoja puokštė gražių žiedų. Medžių, žolių bei kitų augalų žiedadulkės yra pagrindinės kaltininkės, tačiau tai tikrai nebus gėlės vazoje.

 

Paplūdimyje nėra žiedadulkių

Mitas. Pakrantė gali būti puiki atostogų vieta žmonėms su alergija.  Paplūdimiai paprastai turi mažesnius žiedadulkių kiekius, bet žolė dažnai auga šalia jų ir norint žedadulkių visiškai nebeaptikti reikėtų nukeliauti 400 mylių į jūrą.

 

Žiedadulkių skaičiavimas gali padėt nuspėti blogąsias alergijos dienas

Faktas. Yra nustatoma kiek geltonų dulkių yra ore per tam tikrą laiko tarpą. Didelis kiekis reiškia, kad jūs greičiausiai jausite alerginius simptomus būdami kieme. Tad patikrinkite jų kiekį planuodamiesi savo dieną.

 

Medus gali padėti kovoje su alergija

Mitas. Dalis žmonių tiki, kad šis saldus skanėstas yra naturali priemonė kovoje su žiedadulkių sukeltomis problemomis. Bet dauguma alergijų nekyla nuo to kas randama meduje. Tai reiškia, kad indelis medaus tikrai nepadės sukurti norimo imuniteto. Tad mėgaukitės jo skoniu, tačiau žinokite, kad net ir vietinės gamybos medus nesumažins alergijos simptomų.

 

Jūs išaugsite iš sezoninės alergijos

Mitas. Dauguma vaikų neišauga, ypatingai tie, kurie serga šienlige (alerginis rinitas). Viena Švedijos ligoninė tyrė 82 žmones sergančius šienlige ir nustatė, kad 99 procentai jų sirgo ja ir po 12 metų. Tačiau 39 procentai teigė, kad pastebėjo tam tikrą būklės pagerėjimą.

 

Lietus nuplauna žiedadulkes

Faktas. Temperatūra, dienos laikas, drėgmė ir lietus gali paveikti geltonųjų dulkių kiekį. Jei turite alergiją, tinkamiausias metas eiti į kiemą yra po stiprios liūties. Žiedadulkių kiekis mažiausias būna vėsesnėmis ir drėgnesnėmis dienomis. Didžiausia jų koncentracija būna tarp 10h ryto ir 4h po pietų, ypatingai karštomis, sausomis ir vėjuotomis dienomis. Jei norite išeiti į kiemą, geriau sulaukti vėlaus popiečio, kai žiedadulkių kiekis pradeda mažėti.

 

Pelėsinė alergija užklumpa tik būnant uždaroje patalpoje

Mitas. Super mažos pelėsio sporos gali būti aptinkamos beveik visur. Jos auga ant dirvos, nukritusių lapų, supuvusio medžio, drėgname ore. Pelėsinė alergija dažniausiai pasireiški vasaros sezono metu. Dauguma kieme sutinkamų jos tipų būna neaktyvūs žiemos metu. Kai medžiai sužaliuoja pavasarį, tą patį padaro ir pelėsis.

 

Šienligę sukelia šienas

Mitas. Neleiskite, kad pavadinimas jus apkvailintų. Jūs galite ją pajusti net ir niekada nebuvę fermoje. Ją sukelia medžių ir žolių žiedadulkės. Taip pat ir pelėsio sporos. Jei turite alergiją, didesnė tikimybė, kad jos reakciją pajusite būdami kaimiškoje aplinkoje. Bet kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai užaugę kaime ar fermoje turi didesnius šansus nesusirgti šia alergija.

 

Jokių alergijų vaikystėje? Jokių problemų

Mitas. Alergijos dažniausiai pasireiškia kai esate vaikas. Bet jūs galite susirgti ir būdami brandaus amžiaus. Tai įvyksta kai pakeičiate gyvenamąją vietą ir susiduriate su naujais alergenais. Ir jei galvojate, kad perėjote vaikiškąją alergiją, kai kurie jos simptomai gali ir vėl pasirodyti jums suaugus.