Parodoje „Moters pasaulis“ galima nemokamai pasitikrinti dėl slaptos mažakraujystės ir cukrinio diabeto

Parodoje „Moters pasaulis“ galima nemokamai pasitikrinti dėl slaptos mažakraujystės ir cukrinio diabeto

Lapkričio mėn. 7 – 10 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje organizuojamoje parodoje „Moters pasaulis“ metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende bus galima nemokamai pasitikrinti sveikatą – pasimatuoti gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, kraujospūdį, kūno masės indeksą, širdies ir kraujagyslių ligų rizikai valdyti svarbų riebalų ir raumenų santykį, sužinoti rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį. Jaučiantys nuolatinį nuovargį, silpnumą, įtampą ar kitus varginančius negalavimus, bet neturintys laiko kreiptis į medikus, čia pat parodoje galės nemokamai atlikti hemoglobino kiekio kraujyje tyrimą, įspėjantį apie slaptai besiformuojančią mažakraujystę. Taip tikimasi įspėti apie pavojų sveikatai bent dalį žmonių, kurie dėl neryškių simptomų neskuba laiku kreiptis į medikus.

Visa tai suteiks Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos rėmėjai – medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ ir bendrovė „Mediq Lietuva“.

Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės, dėl įtempto gyvenimo ritmo ir eilių prie gydytojų kabinetų žmonės vengia kreiptis į medikus dėl neryškių arba visai nepastebimų simptomų – lėtinio nuovargio, silpnumo, net širdies ritmo ir kitų sutrikimų, todėl ligos išaiškinamos per vėlai.

„Mažakraujystės simptomai dažnai būna nepastebimi, į juos žmonės linkę nekreipti dėmesio, mano, tai paprasčiausias pervargimas ar streso sukelta įtampa. Dažniausias mažakraujystės simptomas – silpnumas, nuovargis ir tik ligai pažengus atsiranda kiti požymiai – dusulys, širdies veiklos sutrikimai, odos blyškumas. Atlikdami daug profilaktinių tyrimų net ir gerai besijaučiantiems pacientams pastebėjome, kad nemažai žmonių turi nepakankamą hemoglobino kiekį kraujyje, todėl jie serga taip vadinama slaptąją mažakraujyste (anemija). Tokiais atvejais būtina kuo skubiau aiškintis hemoglobino sumažėjimo kraujyje priežastis ir stiprinti sveikatą. Dabar ruduo, yra galimybė valgyti daugiau daržovių ir vaisių, todėl mažakraujystės riziką galima suvaldyti net be vaistų“, – aiškina gydytoja D. Babenskienė.

Esant pažengusiai anemijai, kamuoja ne tik lėtinis nuovargis, silpnumas, bet ir dažnesnis galvos svaigimas, eisenos pakitimai, deginimas ir skausmas burnoje, matomas ryškiai raudonas liežuvis, pageltę akių obuoliai. Esant šiems simptomams būtina pasimatuoti hemoglobino kiekį kraujyje, taip pat sužinoti geležies ir feritino bei kitų mikroelementų kiekius kraujyje. Laiku diagnozuota mažakraujystė yra išgydoma, nors gydymas užtrunka ilgai, o itin sunkiais atvejais būtinas net kraujo perpylimas.

Pasak gydytojos D. Babenskienės, dėl mažakraujystės ligoniams silpnėja imunitetas, tad žmogus dažniau serga kitomis ligomis. „Prasidėjo šaltasis metų sezonas, todėl slaptąja arba nediagnozuota anemija sergantys pacientai greičiau persišaldo, dėl susilpnėjusio imuniteto tampa neatsparūs virusams ir bakterijoms, ilgiau serga gripu ir bronchitu. Mažakraujystė gali atsirasti ne tik dėl netinkamos mitybos, bet ir dėl nukraujavimo, vėžio, endokrininių liaukų sutrikimų, inkstų ligų. Todėl visus kviečiu ne tik rūpintis savo grožiu, bet ir atkreipti dėmesį į iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus mažakraujystės simptomus bei pasinaudoti proga tiesiog parodos metu atlikti hemoglobino kraujyje ir kitus tyrimus“, – sako D. Babenskienė.

Šiais metais jau 11-tą kartą „Ekspozicijų centro“ organizuojama specializuota mados, stiliaus bei grožio paroda „Moters pasaulis 2013“ šurmuliuoja naujoje vietoje – Kauno Žalgirio arenoje. Šiemet parodos lankytojai turės progą susipažinti su 300 įmonių, iš kurių 20 bus iš Latvijos, Estijos ir Slovakijos, pristatomomis paslaugomis ir produktais, dalyvauti net 29 parodos seminaruose, stebėti 17 mados ir stiliaus pasirodymų. Laisvalaikio zonoje suaugusieji galės išbandyti įvairius užsiėmimus, o mažieji žaisti, kol jų tėveliai apžiūrinės parodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *