Parodoje „Sveikatos dienos“ galima nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV

Parodoje „Sveikatos dienos“ galima nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV

Vasario 28 – kovo 2 dienomis Kauno futbolo manieže (Aukštaičių g. 51, Kaunas) vyksiančios parodos „Sveikatos dienos“ metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende bus galima nemokamai pasitikrinti sveikatą. Parodoje bus nemokamai atliekamas krauju bei lytiškai plintančio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) testas, vaikams ir suaugusiems bus vertinama dantų sveikatos bei higienos būklė. Kaip jau įprasta šeštąjį kartą organizuojamos sveikatingumo parodos metu medikai matuos kraujospūdį ir širdies ritmą, gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, kūno masės indeksą, riebalų ir raumenų santykį bei rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį. Dėl įvairių ligų ir jų diagnostikos konsultuos laboratorinės medicinos gydytoja.

Visa tai suteiks Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos rėmėjai – medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“, Aušros medicinos centras ir bendrovė „Mediq Lietuva“.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje užregistruoti 177 nauji užsikrėtimo ŽIV atvejai, iš kurių beveik pusė – per nesaugius lytinius santykius. Iki šių metų sausio 1 d. iš viso Lietuvoje ŽIV infekcija diagnozuota 2237 asmenims ir nuo AIDS jau yra mirę daugiau nei šimtas lietuvių.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai, gydytoja Dangira Babenskienė teigia, kad daugėja ŽIV atvejų, perduodamų per nesaugius lytinius santykius. „ŽIV infekcija vis dažniau yra išaiškinama atsitiktinių profilaktinių patikrinimų metu arba atėjusiems pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų. Tačiau profilaktiškai besitikrinančių yra labai maža dalis, todėl realiai galinčių nešioti pavojingą virusą ir apie tai nežinančių yra kur kas daugiau. Nemokamai pirminės sveikatos priežiūros įstaigose dėl ŽIV gali pasitikrinti tik nėščiosios arba patekę į kalėjimą asmenys. Manau, kad to nepakanka, todėl ŽIV tyrimai turėtų būti labiau prieinami, kad visi atėję pas savo šeimos gydytoją tai galėtų padaryti nemokamai, o ne tik įvairių akcijų ar parodų metu“, – mano gydytoja D. Babenskienė.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienam žmogui yra svarbu žinoti, ar jis nėra užsikrėtęs ŽIV, nes tik tokiu atveju galima laiku pradėti gydymą, gyventi visavertį gyvenimą ir apsaugoti kitus. Manoma, kad Europos Sąjungoje apie trečdalis asmenų nežino, kad jie užsikrėtę, o kai kuriose Rytų Europos, Centrinės Azijos ir Afrikos šalyse – net iki 60 proc. Tokiu būdu ŽIV vis dar plinta.

Dėl ŽIV turėtų pasitikrinti visi rizikos užsikrėsti turėję asmenys: keičiantys lytinius partnerius, vartojantys intraveninius narkotikus žmonės, besinaudojantys kosmetologų, pedikiūro, manikiūro, tatuiruočių atlikimo paslaugomis.

Parodoje „Sveikatos dienos“ įvairias sveikatingumo, gydymo ir reabilitacijos, natūralios medicinos naujoves pristatys apie 100 įmonių, bus organizuojami 35 seminarai įvairiomis temomis, vyks 8 renginiai. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet tikimasi, kad per tris dienas parodą aplankys per 20 tūkst. kauniečių ir miesto svečių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *