Svarbiausios priežastys vaikus siųsti į lauką

Svarbiausios priežastys vaikus siųsti į lauką

Yra labai paprastas dalykas, kurį jūs galite padaryti, kad pagerintumėte savo vaiko sveikatą ir sėkmę: įsitikinkite, kad jis pakankamai laiko žaidžia lauke.

Yra daugybė būdų, kuriais šių laikų vaikystė skiriasi nuo paskutinės kartos vaikų, tačiau vienas iš didžiausių skirtumų yra tai, kad jie itin daug laiko praleidžia uždarose patalpose. Tam yra daugybė priežasčių, įskaitant žymiai ilgesnį laiką naudojantis elektroniniais prietaisais, dėmesio skyrimas numatytoms veikloms ir pasiekimams, susirūpinimas dėl saulės spindulių, o daugeliui šeimų – saugių vietų lauke trūkumas. Ir taip elgiasi ne tik vaikai; suaugusieji taip pat praleidžia mažiau laiko lauke.

Štai svarbiausios priežastys kuo žaidimas lauke padeda vaikams:

  1. Saulės šviesa. Taip, saulės spinduliai – ypač saulės nudegimai – gali padidinti odos vėžio riziką. Bet žmogaus organizmui reikia saulės. Mums reikia saulės poveikio, kad pasigamintume vitamino D, vitamino, kuris atlieka svarbų vaidmenį daugelyje organizmo procesų, nuo kaulų vystymosi iki imuninės sistemos veiklos. Saulės poveikis taip pat įtakoja žmogaus imuninę sistemą kitais būdais: veikia miegą ir nuotaiką. Mūsų organizmas geriausiai funkcionuoja, jei kiekvieną dieną gauna nors šiek tiek saulės.
  2. Mankšta. Vaikai turi būti aktyvūs maždaug apie valandą kiekvieną dieną, o vienas iš būdų įsitikinti, kad vaikas juda, yra suteikti jam galimybę žaisti lauke. Jie tikrai gali sportuoti uždarose patalpose, tačiau juos išsiuntus į lauką, pavyzdžiui su kamuoliu ar dviračiu, tai paskatins jų aktyvų žaidimą, kuris tikrai yra geriausia mankšta vaikams.
  3. Lyderystė. Tai yra įgūdžiai, kurie padeda planuoti, nustatyti prioritetus, šalinti trūkumus, derėtis ir atlikti daugiafunkcinius veiksmus, kurie yra labai svarbūs mūsų sėkmei. Kūrybiškumas taip pat čia patenka, o mūsų vaizduotė padeda mums spręsti problemas ir pramogauti. Tai yra įgūdžiai, kuriuos reikia išmokti ir jais naudotis. Vaikams reikia laiko, kurį galėtų praleisti vieni, taip pat ir su kitais vaikais ir jiems turi būti leista (galbūt jie turėtų būti priversti) sukurti savo žaidimus, išsiaiškinti kai kuriuos dalykus ir linksmintis. Buvimas lauke suteikia jiems galimybę praktikuoti šiuos svarbius gyvenimo įgūdžius.
  4. Rizikavimas. Vaikai turi rizikuoti. Mums, kaip tėvams, tai kelia nerimą, mes norime, kad mūsų vaikai būtų saugūs. Bet jei mes juos laikysime saugiai ir niekada neleisime jiems prisiimti jokios rizikos, jie nesužinos kokios yra jų galimybės – jiems gali pritrūkti pasitikėjimo ir drąsos susidūrus su neišvengiamomis gyvenimo rizikomis. Taip, jūs galite susilaužyti ranką lipant į medį ir taip, jūs galite būti pažemintas ir nesuprastas, kai bandote susirasti draugą. Bet tai nereiškia, kad neturėtumėte pabandyti. Pamokos, kurias mes išmokstame atsitikus nesėkmei, yra tokios pat svarbios kaip ir tos, kurias mes išmokstame mums pasisekus.
  5. Socializacija. Vaikai turi išmokti dirbti kartu. Jie turi išmokti susirasti draugų, išmokti kaip dalintis ir bendradarbiauti, kaip elgtis su kitais žmonėmis. Jei jie sąveikauja tik labai struktūrų aplinkose, pvz., mokyklose ar sporto komandose, jie nesugebės išmokti visko, ką reikėtų žinoti.
  6. Meilė gamtai. Mūsų pasaulis keičiasi, ir ne į gerąją pusę. Jei vaikas auga, niekada nevaikščiojęs miške, nekasęs žemės, nematęs gyvūnų jų buveinėse, nelipęs į kalną, nežaidęs upėje ar niekada nežvelgęs į bekraštį jūros horizontą, jis niekada nesupras, kas gal būti prarasta. Mūsų planetos ateitis priklauso nuo mūsų vaikų; jie turi išmokti tai vertinti.

Taigi pabandykite. Auklėkite vaikus taip kaip tai darė mūsų tėvai: išsiųskite savo vaikus į kiemą. Dar geriau, eikite su jais patys. Ir darykite viską ką galite, kad kiekvienas vaikas pasielgtų taip pat.

 

Šaltinis