Tyrimai nustatė naują ryšį tarp šunų auginimo ir žmogaus sveikatos

Tyrimai nustatė naują ryšį tarp šunų auginimo ir žmogaus sveikatos

Naujame moksliniame tyrime buvo peržiūrėti daugiau nei 3 milijonų žmonių Švedijoje, kurių amžius siekė nuo 40 iki 80 metų, sveikatos ir mirties atvejai. Buvo nustatyta, kad: lyginant žmones gyvenančius daugiabučiuose be šunų, su žmonėmis auginančiais šunis, pastarieji turėjo net 11 proc. mažesnę mirties riziką. Mirties dėl širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika buvo 15 proc. mažesnė.

Šios išvados buvo dar dramatiškesnės tiems, kurie gyvena vieni. Šunų savininkų mirties rizika buvo 33% mažesnė, širdies ir kraujagyslių ligų sukeltų mirčių skaičius sumažėjo 36%, širdies smūgio rizika buvo 11% mažesnė.

Tam tikros šunų veislės buvo naudingesnės, pavyzdžiui – retriveriai ir terjerai.

Kodėl šuns auginimas gali būti naudingas sveikatai?

Įtikimiausias paaiškinimas, kodėl šunys gali suteikti savininkų sveikatai naudos, yra tai, kad šunų savininkai yra aktyvesni. Daugeliui žmonių iš savo namų ar buto tenka bent keletą kartų išeiti į kiemą, kad “atlikti būtinus reikalus “, o šuns vedžiojimas skatina didesnį fizinį aktyvumą. Tai gali paaiškinti, kodėl aktyvesnės šunų veislės (pvz., Retriveriai) yra naudingesnės ir kodėl vienišiems žmonėms (kurie privalo iškęsti visą šunų vedžiojimo “naštą”) jos yra labiausiai naudingos.

Tačiau yra kitų paaiškinimų, kuriuos nustatė ekspertai, įskaitant:

Pagerinta imuninė funkcija. Norite tikėkite – norite ne, bet šuo, nešdamas nešvarumus ir bakterijas į namus, gali pagerinti imuninės sistemos funkcionavimą ir sumažinti kenksmingą organizmo uždegimą.

Mikrobiomos keitimas. Didelis mūsų virškinamojo traktų bakterijų skaičius pasikeičia ne tik dėl mitybos pokyčių, bet ir dėl naminių gyvūnėlių auginimo. Gali būti, kad šunys pakeičia bakterijų rūšis, kurias mes nešiojame, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos kūno uždegimui ir sumažinti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų keliamą pavojų.

Socialinis poveikis. Šunų savininkai turi skirti dėmesio ne tik sau patiems, bet ir bendrauti su augintiniu, o tai skatina socialumą. Be to, šunų savininkai linkę bendrauti vieni su kitais, nes jų šunys žaidžia kartu. Ankstesni tyrimai parodė, kad socialiniai kontaktai yra susiję su mažesne širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika ir mirties dažniu.

Pagerinta nuotaika. Besąlygiška šunų meilė ir draugystė gali pagerinti nuotaiką, o dėl to pagerėja sveikata.

Ar šuo gali praiilginti gyvenimo trukmę?

Ne taip greitai. Šiame tyrime nustatyta, kad šunų savininkai linkę gyventi ilgiau ir turėti mažesnę širdies smūgio riziką, nei gyvenantys be šunų. Bet tai nepatvirtina, kad šuns auginimas yra to priežastis. Galbūt sveikesni, aktyvesni žmonės dažniau pasirenka auginti šunis, nei silpesni žmonės, ir tai yra savarankiškas pasirinkimas, į kurį atsižvelgiama naujausiųjų tyrimų pastabose. Taip pat manoma, kad tam turi įtakos ir ekonominiai veiksniai. Šunų auginimas gali būti brangus, o tie, kurie gali sau leisti turėti šunį, gali gauti geresnę sveikatos priežiūrą, turėti geresnį sveikatos draudimą ar laikytis sveikesnio gyvenimo būdo.

Turėtume geriau suprasti, ar šunų auginimas tikrai suteikia naudos sveikatai ir kaip tai veikia. Žinoma, iškils panašių klausimų apie kates ir kitus augintinius. Kol vis dar nežinome apie tai daugiau, šunų auginimo nauda sveikatai turėtų būti šauni žmonijos viltis. Ir jei nesate šunų mylėtojas, šis naujausias tyrimas gali įtikinti jus tapti vienu iš jų.

 

Šaltinis